MASAŻE

Już kilkaset lat temu doceniano masaż jako formę leczenia. Greccy sportowcy, aby zwiększyć swoją sprawność, pomagali sobie masując różne części ciała.

Masaż pomoże także Tobie w utrzymaniu kondycji, zmniejszeniu bólu lub po prostu zapewni chwile relaksu.

Skontaktuj się z nami

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy stosowany jest u osób cierpiących na schorzenia w obrębie kręgosłupa oraz stawów. Najczęściej wykonywany jest w celu przywrócenia do sprawności po urazach, złamaniach. Wykonywany regularnie minimalizuje bóle stawowe oraz pozwala na powrót do sprawnego funkcjonowania. W ramach masażu leczniczego zajmujemy się również masażem blizn. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej metody dążymy do równomiernego zagojenia blizny, a także poprawy jej elastyczności. Dzięki temu blizny pooperacyjne nie ograniczają ruchu w stawach ani pracy mięśni.

 

Masaż relaksacyjny

Ten rodzaj masażu proponowany jest pacjentom, którzy chcą się odprężyć i zrelaksować. Masaż wykonywany przy świecach, z wykorzystaniem ciepłych olejków. Przyciemnione pomieszczenie, relaksacyjna muzyka, delikatne światło świec i aromaty olejków zapachowych przeniosą Cię w dowolne miejsce na ziemi. Tropikalny las, szum wodospadu, pachnąca, letnia łąka, dzika plaża? Wybór należy do Ciebie.

Masaż sportowy

Ta forma masażu charakteryzuje się dużą intensywnością wykonywania. Podczas przeprowadzania masażu, fizjoterapeuta wykonuje go z użyciem większej siły niż przy masażach innego rodzaju. Masaż sportowy polega na wykonaniu innych ruchów, niż w przypadku tradycyjnego masażu. Decydowany jest zawodowym sportowcom, jak również osobom uprawiającym sport amatorsko. Proponujemy dwie formy masażu sportowego:

  • przedtreningowy – którego celem jest pobudzenie mięśni i wywołanie ich aktywności;
  • potreningowy – którego celem jest rozluźnienie mięśni i ich regeneracja po wysiłku fizycznym.

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny wykonywany jest przeważnie przy chorobach naczyń krwionośnych. Dedykowany jest osobom cierpiącym na obrzęki naczyń krwionośnych, zastoje limfy. Dzięki poprawnemu wykonaniu masażu przez naszego fizjoterapeutę zwiększamy przepływ krwi w naczyniach krwionośnych pacjenta. Likwidujemy obrzęki oraz zastoje. Masaż sam w sobie przeprowadzany jest w sposób delikatny.

Masaż odchudzający

Jest to forma intensywnego masażu wspomagającego odchudzanie. Nasz fizjoterapeuta poprzez zastosowanie masażu rozbija tkankę tłuszczową, co wpływa na zlikwidowanie rozstępów. Regularne wykonywanie masażu odchudzającego powoduje także wygładzenie skóry, zmniejszenie cellulitu i wspomaga usunięcie toksyn z organizmu. Ubytek tkanki tłuszczowej po 10 zabiegach wynosi ok. 15%.

Rehabilitacja

Prowadzimy rehabilitację związaną z powrotem do sprawności fizycznej po przebytych urazach i operacjach narządów ruchu. Opracowujemy pełen plan rehabilitacji dla pacjenta. Koszty zawsze ustalane są indywidualnie z pacjentem. Pomożemy w powrocie do zdrowia i odzyskaniu sprawności w największym możliwym zakresie przy danym schorzeniu. W przypadku prowadzenia długofalowej rehabilitacji pacjenta proponujemy znaczne obniżenie kosztów leczenia.